Çkys sorgulama

ÇKYS sorgulama işlemini nasıl yapabileceğinizi bu konumuzda sizler için özgün bir şekilde anlatmaya çalıştık. Gayet kolay olan bu işl...

ÇKYS sorgulama işlemini nasıl yapabileceğinizi bu konumuzda sizler için özgün bir şekilde anlatmaya çalıştık. Gayet kolay olan bu işlemi yapabilmek için sizlerin tek yapması gerekli olan yazımızı okumaktır. Hepsinden önce ÇKYS hakkında sizler için bazı bilgiler verelim. 1 Eylül 1997 senesinde gerçekleştirilmiş olan İkinci Sağlık Projesi çerçevesinde başlatılan Çekirdek Kaynak Yönetimi Sistemi (ÇKYS) bir Dünya Bankası projesidir. Bu proje içerisinde çokca eczacı, ilaç maliye ve 81 İl Sağlık Müdürlüğü (İSM) bünyesinde barındırmaktadır. Bu projenin gayesi sağlık alanında daha modern ve daha ileri bir teknoloji sunmaktır diyebiliriz. Bu uygulama aktif olarak Sağlık Bakanlığı'nın bünyesinde bulunmaktadır. ÇKYS tabanının ana modülleri ise İnsan Kaynakları Yönetim Sistemi (İKYS), Malzeme Kaynakları Yönetim Sistemi (MKYS), Yatırım Takip Sistemi (YTS) diyebiliriz. Bu modüller vesilesiyle her geçen gün sağlık alanında yapılmış olan işlemler geliştiriliyor diyebiliriz.

Peki bu sorgulama işlemini nasıl yaparım diyorsanız hemen söyleyelim. ÇKYS sorgulama işlemini yapabilmek için ise hepsinden önce sizler için verilen aşağı bölümdeki yönlendirmeleri eksik olmadan bir şekilde uygulayalım. Daha sonrasında ise bu adımların hemen altlarında ise resimlerini bulabilirsiniz. Bu resimleri kullanmak suretiyle bu adımlarınızı kontrol edebilirsiniz. Ek olarak bu işlemler için bir parolaya de ihtiyacımız olmayacaktır. Şimdi bu sorgulama işlemini nasıl yapacağımıza bakalım.

 

ÇKYS Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır ?

Hepsinden önce aşağıdaki link adresine tıklıyoruz ve gereken sayfaya ulaşıyoruz.

Ardından da üsttarafta ÇKYS yazan yere tıklıyoruz .

çkys sorgulama e-sorgulama.com

Daha sonrasında ise açılan sayfa da ÇKYS giriş için tıklayabilirsiniz yazan bölüme tıklıyoruz ve böylelikle gereken bilgileri görebileceğimiz işlem sayfasına ulaşıyoruz.

çkys sorgulama e-sorgulama.com

Açılacak olan internet sayfasında yapacağınız işlemler için gereken bütün bilgilere kolay bir biçimde ulaşabilmektesiniz. Böylelikle bu işlemimizi de başarı ile bitirmiş olduk.

ÇKYS Sorgulama İşlem sayfasına Ulaşmak İçin TIKLAYINIZ!

Devam etmek için bir sonraki konumuz olan E-devlet 4b borç durumu adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum yapabilir, soru sorabilir, bilgi verebilirsiniz...

Etiketler

 

Kategoride Popüler Konular

Son Yorumlar

Sitede Popüler Yazılar