OGS Bakiye ve Geçiş Bilgisi Sorgulama

OGS Bakiye ve Geçiş Bilgisi Sorgulama
'OGS Bakiye ve Geçiş Bilgisi Sorgulama' konusunu bir tıklamayla Facebook`ta paylaşabilirsin!..
Kategori: Sorgulamalar
Tarih: 22 Haziran 2008
OGS Bakiye ve Geçiş Bilgisi Sorgulama konusunu yazdır!

Otomatik Geçiş Sistemi (OGS) ile ilgili bilgiler soru-cevap tarzında aşağıda bilgilerinize sunulmuştur.

OTOMATİK GEÇİŞ SİSTEMİ (OGS) NEDİR?
Otomatik Geçiş Sistemi, Karayolları Genel Müdürlüğü’nün sorumluluğunda işletilmekte olan Boğaz Köprüleri ile otoyollarda yeni bir geçiş ücreti ödeme yöntemidir. Bir otoyolda OG (Otomatik Geçiş) Şeridini kullanarak giriş yaptığınız taktirde; aracınıza takılı durumdaki Elektronik Etikete (Araç İçi Birim), geçiş esnasında hangi otoyola nereden, ne zaman girdiğiniz otomatik olarak kaydedilir.

Aynı otoyolda bir OG Şeridinden çıkış yaparken Elektronik Etiket üzerindeki giriş bilgileri yine otomatik olarak okunur ve gişe bilgisayarları tarafından ücret tahakkuk ettirilerek, banka hesabınızdan tahsil edilir.

OGS’NE ABONE OLMANIN AVANTAJLARI NELERDİR?

OGS aboneleri,
1-) Cezalı geçiş kategorisinde olmayan her geçişlerini % 20 (yüzde yirmi) indirimli  yapacaklardır.
2-) Durmaksızın geçiş yapacaklardır.
3-) Gişe sahasında oluşabilecek trafik yoğunluğundan Elektronik Etiketsiz araçlara göre daha az etkileneceklerdir.

HER ARAÇ SAHİBİ OGS’NE ABONE OLABİLİR Mİ?
OGS bu aşamada yalnız otobüsler, jeep, minibüs, otomobiller ve diğer küçük araçlar (motosiklet hariç) için işletmeye açılmıştır. Ayrıca bu aşamada ilave aks çeken (römork, karavan) otomobillerin Boğaz Köprüleri OG Şeritlerini kullanmamaları gerekmektedir. Kamyon ve tır gibi araçlara OGS aboneliği verilmemektedir.

OGS Bakiye Bilgilerinizi Öğrenmek İçin Tıklayınız

OGS ile ilgili hesap bakiyenizi ve geçiş bilgilerini yukarıdaki adresten sorgulayabilirsiniz.

AYRICA OTOYOLLAR VE BOĞAZ KÖPRÜLERİNDEN KAÇAK GEÇİŞ SORGULAMA İÇİN AŞAĞIDAKİ LİNK KULLANILABİLİR.

Kaçak Geçiş Sorgulama

 

 

Etiketler:


OGS Bakiye ve Geçiş Bilgisi Sorgulama” için 37 yorum var!


 1. sevim

  benim ogs cihazımda her ne hikmetse 3 yıl garantisi bitince arıza yapmış kaçak geçiş yazdı karayolları arıza formu verdi ziraat bankasından yenisini aldım 40 tl cihaz bedeli 30tl kontör mecburi birde satın aldığım cihaza 15 tl depozit aldılar resmen soygunculuk bütün herkesin elinde cihaz arizası yenisi alınacak eskisini çöpe at 4 yıl öncealdığımda verdigim depozito+cihaz bedeli ödenmiyor iş bankası biraz daha insaflı 15tl depozit yok yetkililer ilgilensin lütfen

 2. Orhan özcan

  2009 yılında aracımı sattım fakat bu zamana kadar 3 defa köprüden kaçak geçiş cezası geldi ve hiç birinde fotoğraf yok ne yalan söyleyeyim 1 defa abim kalp krizi geçirince ambulansın arkasından gittiğim için geçtim ama diğer 2 sinden zerre kadar ilgim yok şimdi araştırıyorum o zamanki araçta sahte plakalı başka araç varmı diye

 3. EFE

  arkadaşlar, ogs bakiyesini görmek için bankadan ogs cihazınızı alırken şifrenizi isteyin. eğer birden fazla aracınız varsa onlarında şifrelerini isteyin. siteye girince etiket ekleme den diğer araçlarınızı ilave ettirin.

  birde aracınızı sattığınız zaman araç üzerinde ogs cihazınızı alıp, başka araçta kullanmak isterseniz ayrıca bir dilekçe vermek zorundasınız. Vermediğiniz taktirde aracı alan kişi yeni ogs cihazı aldığı zaman o araç üzerindeki eski ogs niz otomatik olarak iptal ettiriliyor. içerisinde tutar olup olmaması hiç önemli değil. aracın yeni sahibinin tek bir talimatı ile iptal ettirilebiliniyor.

 4. hüseyin şaşmaz

  garanti bankasından aldığım OGS cihazı takılı olduğu halde 10/06/2010 tarihinde Adana ya gidiş gelişte KAÇIŞ diye yazdı.Adana -mersin giriş gişelerini çıkınca binaya gidip sordum.Çalışan 2 bayan (birisi dondurma kapağı yalayarak) bu saatte görevli yok hafta içi 3:30 a kadar gelin cihazınıza bakılsın dediler.(çok akıcı konuşuyorlardı ve kibardılar……..!)

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?  OGS Bakiye ve Geçiş Bilgisi Sorgulama ile ilgili yorumlar...


 

Google