Mahkeme Dava Dosyası Sorgulama, Mahkeme Sonucu Öğrenme

Mahkeme Dava Dosyası Sorgulama, Mahkeme Sonucu Öğrenme
'Mahkeme Dava Dosyası Sorgulama, Mahkeme Sonucu Öğrenme' konusunu bir tıklamayla Facebook`ta paylaşabilirsin!..
Tarih: 22 Haziran 2013
Mahkeme Dava Dosyası Sorgulama, Mahkeme Sonucu Öğrenme konusunu yazdır!

Mahkeme Kararı Sorgulama,

İnternetten Mahkeme Sonucunu Görmek

Eğer bir soruşturmanın içerisindeyseniz ve mahkeme dava dosyası sorgulamanız gerekiyorsa, e-devlet sitesine girerek sorgulama işlemini kolay bir şekilde halledebilirsiniz.

E-Devlet hizmeti, devlet kurumlarındaki işlemlerin bir çoğunu gerçekleştirebileceğiniz sanal ortamdır. Mahkeme dava dosyası sorgulama hizmeti de bunlardan bir tanesidir. Duruşmanız varsa ve duruşmaya gitmeden önce durum öğrenmek istiyorsanız, e-devlet sitesindeki mahkeme dava dosyası sorgula kısmına girebilir ve kolay bir şekilde sorgulamanızı gerçekleştirebilirsiniz.

Genelde mahkemede duruşma durumlarında size haberler geç gelmektedir ve bu nedenle duruşma zamanını kaçırabilirsiniz. Duruşma zamanını kaçırmamak için ”mahkeme dava dosyası sorgulaması” yapabilir ve duruşmanıza zamanında gidebilirsiniz. Ayrıca duruşmanızın sonucunu öğrenmek için sürekli adliyeye gitmenize de gerek yok. Edevlet sitesine girebilir ve mahkeme dava dosyası sorgulama kısmından duruşmanızın durumunu öğrenebilirsiniz. Şahit olduğunuz davalar varsa bu davalar hakkındaki duruşma zamanı, dava sonucu gibi bilgileri de e devlet sitesinden öğrenebilirsiniz.

E-devlet şifrenizle hemen giriş yapıp, tarafınza açılmış veya sonuçlanmış davalar olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

* Mahkeme Sonucu Görme, Mahkeme Dava Dosyası Sorgulama, Mahkeme Kararını Öğrenme


Mahkeme Dava Dosyası Sorgulama, Mahkeme Sonucu Öğrenme” için 2 yorum var!


  1. mahkeme kararı sorgulama

    e-devlet sistemi olmasa, napardık bilmem. gerçekten çok iyi oturtulmuş bir sistem olmuş ve insanların kolaylıkla kullanıp yararlanabileceği, sorgulamalarını çok pratik bir biçimde öğrenebilecekleri, oturdukları yerden işlerini halledebilecekleri bir uygulama olmuş. mahkeme kararları sorgulama ve mahkeme dosyası sorgulama işlemlerini bu kadar kolay yapabileceğimi hiç tahmin etmezdim.

  2. davacı

    Mahkeme Kararı Sorgulama işlemimi yaptırdım, mutluyum :)

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?   Mahkeme Dava Dosyası Sorgulama, Mahkeme Sonucu Öğrenme ile ilgili yorumlar...


 

Google