Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Sorgulamaları

Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Sorgulamaları
'Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Sorgulamaları' konusunu bir tıklamayla Facebook`ta paylaşabilirsin!..
Kategori: Sorgulamalar
Tarih: 18 Haziran 2009
Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Sorgulamaları konusunu yazdır!

KREDİ VE YURTLAR KURUMU (KYK)

ÖĞRENİM, KATKI VE BURS SORGULAMA SAYFALARI 

kyk kredi burs sorgulama

Kısa adı KYK olan Kredi ve Yurtlar Kurumu birçok vatandaşımızın özellikle üniversitede okuyan genç öğrencilerimizin faydalandığı ender devlet kurumlarımızdan biridir. Birçok öğrenci gerek ailevi şartlardan ötürü gerek ise ekonomik şartlardan ötürü üniversite masraflarını karşılamada ve okumakta büyük sıkıntılar çekmektedir. Bu açığı en güzel şekilde kapatmaya çalışan Kredi ve Yurtlar Kurumu öğrencilerimizin kredi, burs ve yurt ihtiyaçlarını sağlamak üzere 1961 yılında kurulmuştur.

Günümüzde yurt imkanlarıyla da tanınan KYK, birçok öğrenci için kredi ve burs veren bir kurumdur. Bu kurumdan faydalanan öğrencilerin kurum web sayfalarında yaptığı birçok sorgulama işlemiyle ilgili olarak sizlere yardımcı olmaya çalışıyoruz.

Faydalanabileceğiniz önemli KYK linkleri aşağıdaki gibidir:

* Öğrencilerin Kredi Numaralarını Öğrenebilecekleri Sorgulama Sayfası

KYK, BURS veya KREDİ NO SORGULAMA

* Burs veya Kredi alan öğrencilerin, günümüze değin aldıkları burs, öğrenim kredisi ve katkı kredilerinin listesini görebilecekleri sorgulama sayfası

KYK, KREDİ veya BURS ÖDEMELERİ SORGULAMA

* Mezunlara yönelik olarak, Öğrenim veya Katkı kredisi borçlarını ödeyen öğrencilerin kalan borçlarını ve ödeme miktarlarını öğrenebilecekleri bir sorgulama sayfası

KYK, ÖĞRENİM veya KATKI KREDİSİ BORCU SORGULAMA

 


Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Sorgulamaları” için 15 yorum var!


 1. hilal

  2010-2011 burs sonucları ne zamn açıklanacak bir bilisi olan varsa rica etsemm yarıdmcı olabilirmi ve tam sorgulama sayfasının linkini yazabilrimi yani internet adresini:S bulamıorum

 2. ESRA

  YAA ARKADAŞLAR BANA EVİME MEKTUP GELMEDİ NE YAPABİLİRM ? ARKDAŞIMA GELMİŞ İNT.DE BAŞKA MEKTUPTA AYRI FİAT YAZIYOR DİYOR? NE ŞU FAİZLARİ GÖSTEREN LİNKİ YOLLAR MISNIZ NERESYDİ BULAMIYORUMNN??

 3. FİDAN

  2010-2011 BURSLARI NEZAMAN AÇIKLANACAK BİLEN VARSA LÜTFEN YARDIM ETSİN

 4. ECEM

  BEN BURS KREDİ BAŞWURU YAPTM ACIKLANDIMI YADA NEZMAN ACIKLANIO ÇIKIP ÇIKMADII

 5. mehmet

  ben mehmet ara snıf ögrencisiyim yurt bas vurusu yaptım yurt cıkıp cıkmadıgını ögrene bilirmiyim

 6. hülya

  meraba birşey soracağım bu ayki bursum yatmamış bana eylüle kadar yatar demişlerdi acaba doğru mu? yoksa burs yatmıyo mu bilgisi olan var mı? yardımcı olursa çok sevinirim….

 7. admin

  ZEKERİYA KARDEŞİM:

  Sen de harç yatıracaksın ama çok cüzi bir miktarını yatıracaksın. Diyelim ki harcın 100TL sen 20-30 TL gibi birşey yatıracaksın. Üniversiten senin katkı kredisi aldığını biliyor olmalı veya sen söyleyeceksin ona göre yatıracaksın, belki belge de isteyebilirler. Son sistem nasıl işliyor haberim yok ama bizim zamanımında öyleydi. Bir kısmını yatırıyorduk.

 8. ZEKERİYA

  ben eğitime katkı kredisi alıyorum ama harç yatıracak mıyım bilen arkadasların yardımlarını bekliyorum yatıracak mıyım?(SERSERİ)

 9. kemal

  slm ben 2005myo makıne bolumunde okumaktaydım fakat okulu bıtıremedım ılıskı kestım ve sımdı kullandıgım ogrenım kredısını bı turlu borcunu ogrenemıyorum kredı nosu ıstıyor bende bulamıyorum nereden bulurum kredı nosunu ve naasıl borcumu ogrenırım elıme bır bıldırı gelmedı

 10. beyza

  arkadaşlar bir şey sormak istiyorum ben dün kyk nın sayfasına girdiğimde öğrenim burs – yazıyordu şimdi tc kimlik numaramla girdiğimde tc kimlik no bulunamadı diyor sayfada mı sorun var yoksa kredim onaylanmamış mı bilen var mı?

 11. dilek

  2009-2010 öğretime başladım kredi başvuruları açıklandımı kayıt bulunamadı yazıyor yani burs mu çıkmadı anlayamadım cvp verebilirseniz sevinirim teşekkürler

 12. HÜSEYİN

  arkadaşlar hemen düşmez borç 1 ay sonraki son ödeme gününde tekrar oluşturulur sayfa o zaman düşer borç.

 13. ALPASLAN GEREK

  bizim zananımızda olsa idi bu bilgiyi almak günler sürebilirdi,1992-1994 yılları arasında aldığım katkı kredisini 1 dak.içinde sorguladım.Bu kolaylığı sağlayanlara teşekkürleri mi sunarım.

 14. mehmet arslan

  borcun 2000TL sini ödedim ama ödenmiş görünmüyo kalan borç 600TL civarı borç kalmalıydı

 15. mehmet arslan

  öğrenim borcunu geçen ayın 18-20 arası bir tarihte ödedim ama ödenmiş görünmüyo

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?  Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Sorgulamaları ile ilgili yorumlar...


 

Google