Key Ödemeleri, Key Hesabı Bilgileri Öğrenme

Key Ödemeleri, Key Hesabı Bilgileri Öğrenme
'Key Ödemeleri, Key Hesabı Bilgileri Öğrenme' konusunu bir tıklamayla Facebook`ta paylaşabilirsin!..
Kategori: Sorgulamalar
Tarih: 30 Haziran 2008
Key Ödemeleri, Key Hesabı Bilgileri Öğrenme konusunu yazdır!

Kafa karıştıran KEY ödemeleri için Emlak GYO, yeni bir çalışma başlattı. Vatandaşlar KEY hesaplarını internetten kolayca takip edecek ve telefonla yardım alabilecek.

KEY Ödemesi, KEY Hesabı Nedir?

KEY Hesapları veya KEY Ödemesi aşağıda açıklanan halk gruplarına yapılan Konut Edindirme Yardımı’na verilen isimdir.

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (Emlak GYO) Genel Müdürü Feyzullah Yetgin, Konut Edindirme Yardımı (KEY) hesaplarının vatandaşlar tarafından kolayca takip edilmesini sağlayacak bir internet sitesi hazırlattıklarını, ayrıca bir de telefonla yardım merkezi kurduklarını açıkladı.

Yetgin, vatandaşlara yardım amacıyla kurulan internet sitesine, sosyal güvenlik kurumlarının gönderdiği 8.5 milyon kişiye ait bilgilerin girildiğini, vatandaşların bu siteden KEY hesapları hakkında bilgi alabileceklerini söyledi.

Yetgin şunları söyledi: “İnternet sitesi, KEY ödemelerinin başladığı gün hizmete açılacak. Telefonla yardım merkezinin telefon numaraları da daha sonraki bir tarihte gazete ilanlarıyla duyurulacak. Sistemin bütün altyapısı hazır. Siteye girerek vatandaşlık numaralarını yazanlar ya da telefonla çağrı merkezini arayanlar KEY alacağı olup olmadığını, varsa ne kadar para alacağını anında öğrenecek.”

KEY’den alacağı olanların daha sonra açıklanacak bir tarihten sonra Ziraat Bankası şubelerine giderek paralarını alabileceğini kaydeden Yetgin, yasal süre olan beş yıl içinde alınmayan paraların ise Hazine’ye irat kaydedileceğini ifade etti. Yetgin, “Konut Edindirme Yardımı kesintilerinin yapıldığı 1986 ile 1995 yılları arasında bütün ödemeleri yapılan kişiler azami 1400 YTL para alacak” dedi. Yetgin, KEY’de toplam 2.9 milyar YTL ödeme yapılacağını söyledi.

Key Ödemeleri için Kimler Hak Sahibidir?

5664 sayılı kanunun 2. maddesinin c bendi, KEY için hak sahiplerini şöyle tarif ediyor: 1/1/1987 ila 31/12/1995 tarihleri arasında adlarına Konut Edindirme Yardımı yatırılan ve yardım tutarları gerekli bildirimler yapılarak Türkiye Emlak Bankası Anonim Şirketi hesaplarına intikal etmiş olan kişiler veya bunların kanuni mirasçıları ile 1/1/1987 ila 31/12/1995 tarihleri arasında adlarına düzenlenen bildirim formu, Konut Edindirme Yardımı hesaplarını tahakkuk ettirmek ve Türkiye Emlak Bankası Anonim Şirketi’ne devretmekle yükümlü kurum ve kuruluşlara verilmiş ve yardım tutarı tahsil edilmiş, ancak Türkiye Emlak Bankası Anonim Şirketi hesaplarına intikal ettirilmemiş olan kişiler (SSK tarafından yardım tutarları kısmen bankaya aktarılmış olan işçi emeklileri dahil) veya bunların kanuni mirasçıları.

KEY Ödemesi, KEY Hesabı bilgilerini Öğrenmek, Sorgulamak için tıklayınız.


Key Ödemeleri, Key Hesabı Bilgileri Öğrenme” için 62 yorum var!


 1. sadık esendemir

  evet şu anda devletimizin yapmış oldugu key ödemeleri tüm hak sahip lerinin memmun etmiştir

 2. sezer

  key mağdurlarından olup.ilk seferinde 40yt tutar görünce saskınlıktan bankadan
  almadan çıktım, çünkü 1979 yılından aralıksız 2002 yılı na kadar çalışma hayatımın olması , Türkiye’nin sayılı büyük holdinglerinden birinde bu süreleri
  tamamlamam , key ödemelerinin bodrolarımızda yer almasına rağmen belirlenen tutarsız bedeller neye göre hesaplanır anlasılır gibi değiill…bu durumun takipçisi olup hakkımızı almak için gerekli işlemlerin peşini bırakmıyacağım………………

 3. HASAN YAPAR

  KEY’ in açılımı “konut edindirme yardımı” başlığı adı altında yıllarca maşımızdan para kesildi. Hesabıma çıkan pay 31 lira. Neymiş efendim lojmanda oturanlara ödeme yapılmayacakmış. Zaten adamın evi olmadığı için lojmanda oturdu. Yoksa, bakımsız, köhne sıçanlı lojmanda kimse kalmak istemezdi. Yaklaşık olarak 26 yıldır terör bölgesinde kelle koltukta çalışan birisi olarak devletimin bana laik gördüğü 31 lirayı kendilerine hibe ediyorum. Zaten o parayı almak için o kadar yol masrafı yapmam gerekiyor. Bari bir karar çıkarın da 50 liranın altındaki alacaklılara ödeme yapmayın.

 4. osman

  daha önceki çalıştığım yere dilekçe ile müracaat etmeme rağmen ve düzeltik demelerine rağmen key parasından faydalanamadım. bizlerle dalgamı geçiliyor. adam gibi açıklama yapılmadığı gibi herhangibir telofon numarasıda verilmiyor ulaşmak için.

 5. alpaslan

  Huseyin kardeşim babanız çalışırken konut edindirme yardımı için maaşından her ay ufak mı miktar kesinti yapıldı veya yaptırdı ise .. bunlar key hakkı sahipleri idir. bilginize..

 6. alpaslan

  derya hanım hayret tapu mudür lüne çalışıpo yolunu bulamayan yada bulmak istememiş tek insan baban heralde xD bakın ismi geçmeyen key sahip leri için kanun yasası var gidip o yasayı intternette arayıp bundan yararlana bilir ve key ödemenizi geçikme farklı ile alabilirsiniz …
  :) yavv iki kuruş a gelince herkez arıyor :D dun ve bugun seçtikleriniz :D tonlarca altın hazine göturuyor :D hiç sess etmiyonuz :D türkiye .. işte ..

 7. alpaslan

  Serpil hanım o 1.500 TL dir . :) hiç 1.5 kurus olacak hali olamaz xD allah pereket versin hakkınızı yedirmeyin.. bir bucuk milyar eski para ile serpil söylim de

 8. HUSEYİN KILIÇ

  benim babam şuanda emekli. kendisi malum primini falan herşeyini ödedi. dediğim gibi şuan emekli ssk dan ve devlet kurumunda çalışmadı. ben bu key ödemelerinin içeriğini bilmemekteyim. aradım taradım ama bu konuya dair sahih bir bilgi bulamadım. şimdi bu key ödemeleri sadece devlet kurumlarında çalışanlara mı yapılıyor yoksa benim babamda alabilecekmi. kendisi devlet kurumunda çalışmadı ssk emeklisi. cevap bekliyorum. teşekkür ederim.

 9. mustafakaraburun

  key ödemesi listesinde ismim var güncelleme listesinde yok

 10. Derya Ekici

  babam tapu müdürlüğü yapmış biri olarak key hak sahibi .93 te emekli oldu 2 yıl önce vefat etti.anneciğim babamdan dolayı alacağı key ödemesi için hergün bana soruyor bankalara soruyor internetlerden baktırıyor .keyden haber yok.yazık değil mi bu mağdur insanlarımıza devletimize sahip çıkan insanlarımıza da devletimiz sahip çıksa ne güzel olur değil mi.

 11. Yahya Yazıcı

  Key ödemeleri, ödenmeye baladığı günden beri 69.00 key ödemesi aldım. Daha sonra eksik olarak Adalet Kurumu tarafından eksik bildirim nedeniyle kalan kısmı alabilmem için itirazda bulundum. Fakat bugüne kadar da kalan keyimi alamadım. İnternetten yaptığım sorgulamada ise EMLAK KONUT GYO AŞ HESABINDA ALMAM GEREKEN MİKTAR GÖRÜNMEKTEDİR. Ancak hak sahiplerinin müraaat etmeleri durumunda EGYO dan 1507 adet şirket hisse seneti almamız gerektiği yazılıdır. Ne yapmam gerekiyor bilmiyorum.
  BİLGİ VERİLİRSE ÇOK MEMNUN OLACAĞIM.Saygılarımla

 12. saniye

  Bu nasıl bir adalettir?Key mağduru olarak hala açıklama bekliyoruz.Neden ödenmiyor?

 13. ÖNER DAŞDEMİR

  BENDE KEY MAĞDURUYUM YASAL OLARAK MÜRAACAT ETMEM GEREKEN YERLERE VERİLMESİ GEREKEN DİLEKÇELERİ VERDİM.aNCAK BANA OLUMLU BİR YAZI GELMEDİ.ZONGULDAK BÖLGE İDARE MAHKEMESİNE DAVA AÇTIM SEKİZ AY OLDU BİR HABER YOK.İL TARIM MÜD.DİLEKÇE VERDİM DÖRT AYDIR CEVAP ALAMIYORUZ.BÖYLE BİR SİSTEM OLMAZ BEN O YILLARDA ÇALIŞTIĞIMI DAİREM BELGELENDİRİYOR.ANCAK KEYE GELİNCE EVRAK BULUNAMIYOR SEL OLMUŞ ARŞİVİ SU BASMIŞ ONON İÇİN YOK DİYORLAR.BÖYLE BİR ACAYİP BİR DURUM NEREDE OLUR ANCAK NE YAZIK Kİ CANIMDAN ÇOK SEVDİĞİM ÜLKEM TÜRKİYEMDE OLUYOR.SİZLERİN ARACILIĞIYLA İLGİLİ KİŞİ VEYA KURULUŞLARA SESLENİYORUM ALLAH AŞKINA YARDIMCI OLUN BİZ KİMSENİN PARASINI ÇALMIYORUZ CEBREN BİR ŞEY İSTEMİYORUZ HAKKIMIZI İSTİYORUZ VERİN ALLAH AŞKINA HAKİM BEY NE OLUR.

 14. Nurettin YÜKSEL

  Bu key paralarını araştırmaktan gına geldi aynı kurumda olup bir yarısı alırken diğer yarısının alamaması ilginç bi durum bu durumu farketmiyorlar mı bi açıklama yapsalar da ne olduğunu bilsek

 15. asuman

  l979 yılında devlet kurumunda teknik eleman olarak göreve başladım 2005 yılında emekli oldum. key ödemelerinin başladıgı yıllardaki çalıştıgım kurumlara Agustos ayında gerekli olan dilekçemi gönderdim .benim nasıl oluyorsa devlet kurumunda çalıştıgım halde ne emekli numarama nede TC numarama ait isim bulunmamaktadır.dilekçeme ait şu ana kadar bir sonuç alamadım .Bilgilendirirseniz memnun olurum.

 16. gözde

  Ben 11 yaşında bir kızım neden hala babam ve diğer key paralarınıalamayanlara kesin bir tarih demiyorlar .Benim babam emniyette çalışıyor. Babam gibi daha birçok emniyete çalışanlarına neden paralarını vermiyorlar.Emniyette çalışanlar gibi daha birçok nisana paralarını vermediniz.

 17. ERKAN KARA

  KEY ÖDEMELERİNDEN EKSİK ALDIM (937 YTL9) NORMAL ALMAM GEREKİYORDU BUNUN İÇİN SSK BAKIRKÖY SİGOTAYA DİLEKÇE VERDİM SONUÇUNU NE ZAMAN ÖĞRENİRİM.ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM.

 18. ERKAN KARA

  bakırköysigortaya dilekçkey ödemelerinden eksik aldım( 937 ytl )normal almam gerekirdi munun için ssk everdim sonucu nezaman öğrenirim. TEŞEKKÜRLER.

 19. serpil

  banada http://www.keyodemeleri.com/result.php sitesine girip baktığımda toplam ödeme hanesinde 1,5483 YTL yazıyo allah aşkına binbeşyüz liramı yoksa birmilyar beşyüz liramı bu

 20. ferdo

  Bir key dediler memuru enayi ettiler deli divane gibi bir bankaya bir internette sütcü beygiri gibi dönüp duruyoruz.Bir fiil 25 senelik hizmettimiz var.hepside resmi devletin resmi daireler nasıl hesap yapıyolar nasıl listeler hazırlıyorlar bizler bu kadar hizmeti başka bir ülkedemi yaptık kardeşim biz türk evladıyız bu vatana canımızla malımızla hizmet ettik hakkımız olanada göz diktiler alın oda sizlere bayram harçlığı olsun yüzsüzler

 21. admin

  KEYODEMELERI.COM dan başka KEY ÖDEMELERİ konusunda YETKİLİ BAŞKA BİR SİTE YOKTUR. O SİTE AÇILMIYORSA BEKLEYECEKSİNİZ, BİR DAHA DENEYECEKSİNİZ. MİLYONLARCA İNSAN BİR ANDA KEY SORGULAMASI YAPMAYA GİRİŞİNCE OLUYOR İŞTE BÖYLE ŞEYLER.

  anca şikayet anca şikayet!

 22. admin

  nurettin demekki okumaya üşeniyorsun. üşenen insanın hiçbirşeyi olmaz kusura bakma. bak yukarıdaki en tepedeki yazıda key ödemeleri hakkında sana bir site adresi vermişiz oku biraz. keyodemeleri.com key ödemesi hakkında en yetkili ve TEK sitedir. Orda bulamadıysan başka yerde aramayacaksın. kendi işinizi kendiniz halledemeyince başkasına laf atmayın. BECERİKSİZ OLAN SİZSİNİZ. kusura bakmayın bunu da söylettiniz bana!

 23. nihan

  verdiğiniz sorgulama adresi açılmıyor bunu örenmenin başka bi yolu yokmu acaba??? başka bir adres varsa oradan ulaşa bilirsek daha ii olur sanırım şimdiden yardımlarınız için teşekkürler…

 24. nurettin

  valla internette 2 saat dolaştım birtürlü key ödemelerini bulamadım…..internete önemsiz önemsiz şeyler koyuyorlar…..

 25. hakan

  of akrabamda 400ykr çıktı 90ytl aldı bu nasıl iş anlamadım dava açacam

 26. pınar özel 20 08 2008

  benim eşim öldü bir ev sorumluğumuz var bir nevi olsa dedik rahatlıyacağız umduguz gibi olmadı şu ödemeleri herkesin evine birer çek yolansayda kimse kuyruk beleme zorunda olmasydı.

 27. murat

  key hesabımızın olupolmadgını nerden anlaya biliriz

 28. yunus

  key odeme lıstesınde adımızın olup olmadını nasıl ogrenebılırız acaba cvp beklıorum

 29. Ne Yapmak Gerek

  KeY Ödememizi eksik aldıgımız için ne yapmamız gerekıyor!?

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?  Key Ödemeleri, Key Hesabı Bilgileri Öğrenme ile ilgili yorumlar...


 

Google