Key Ödemeleri, Key Hesabı Bilgileri Öğrenme

 
Kafa karıştıran KEY ödemeleri için Emlak GYO, yeni bir çalışma başlattı. Vatandaşlar KEY hesaplarını internetten kolayca takip edecek ve telefonla yardım alabilecek.KEY Ödemesi, KEY Hesabı Nedir?KEY Hesapları veya KEY Ödemesi aşağıda açıklanan halk gruplarına yapılan Konut Edindirme Yardımı'na verilen isimdir.Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (Emlak GYO) Genel Müdürü Feyzullah Yetgin, Konut Edindirme Yardımı (KEY) hesaplarının vatandaşlar tarafından kolayca takip edilmesini sağlayacak bir internet sitesi hazırlattıklarını, ayrıca bir de telefonla yardım merkezi kurduklarını açıkladı.Yetgin, vatandaşlara yardım amacıyla kurulan internet sitesine, sosyal güvenlik kurumlarının gönderdiği 8.5 milyon kişiye ait bilgilerin girildiğini, vatandaşların bu siteden KEY hesapları hakkında bilgi alabileceklerini söyledi.Yetgin şunları söyledi: "İnternet sitesi, KEY ödemelerinin başladığı gün hizmete açılacak. Telefonla yardım merkezinin telefon numaraları da daha sonraki bir tarihte gazete ilanlarıyla duyurulacak. Sistemin bütün altyapısı hazır. Siteye girerek vatandaşlık numaralarını yazanlar ya da telefonla çağrı merkezini arayanlar KEY alacağı olup olmadığını, varsa ne kadar para alacağını anında öğrenecek."KEY'den alacağı olanların daha sonra açıklanacak bir tarihten sonra Ziraat Bankası şubelerine giderek paralarını alabileceğini kaydeden Yetgin, yasal süre olan beş yıl içinde alınmayan paraların ise Hazine'ye irat kaydedileceğini ifade etti. Yetgin, "Konut Edindirme Yardımı kesintilerinin yapıldığı 1986 ile 1995 yılları arasında bütün ödemeleri yapılan kişiler azami 1400 YTL para alacak" dedi. Yetgin, KEY'de toplam 2.9 milyar YTL ödeme yapılacağını söyledi.

Key Ödemeleri için Kimler Hak Sahibidir?

5664 sayılı kanunun 2. maddesinin c bendi, KEY için hak sahiplerini şöyle tarif ediyor: 1/1/1987 ila 31/12/1995 tarihleri arasında adlarına Konut Edindirme Yardımı yatırılan ve yardım tutarları gerekli bildirimler yapılarak Türkiye Emlak Bankası Anonim Şirketi hesaplarına intikal etmiş olan kişiler veya bunların kanuni mirasçıları ile 1/1/1987 ila 31/12/1995 tarihleri arasında adlarına düzenlenen bildirim formu, Konut Edindirme Yardımı hesaplarını tahakkuk ettirmek ve Türkiye Emlak Bankası Anonim Şirketi'ne devretmekle yükümlü kurum ve kuruluşlara verilmiş ve yardım tutarı tahsil edilmiş, ancak Türkiye Emlak Bankası Anonim Şirketi hesaplarına intikal ettirilmemiş olan kişiler (SSK tarafından yardım tutarları kısmen bankaya aktarılmış olan işçi emeklileri dahil) veya bunların kanuni mirasçıları.

KEY Ödemesi, KEY Hesabı bilgilerini Öğrenmek, Sorgulamak için tıklayınız.

 

Bilginizi arttırmak için bir sonraki konumuz olan Telefon Borcu Sorgulama adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

Yorumlar

#1 ,

Key Ödemeleri Ne zaman? diye sormanın bir anlamı kalmadı artık. Çünkü yukarıda verilen internet sitesi ile key hesabı bilgilerinize rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

#2 ,

neden hala listeler yayınlanmıyor.30 hazirandan itibaren öğrenilebileceği söylendi.7 temmuz da da ödeme başlayacaktı.Yine mi toplumu ciddiye almama,zamanın da açıklayamama.

#3 ,

key ödemeleri ne zaman geçekleşir yorumu olan bana gönderirsen verilen adreten iyi olur yardımlarınız için tşk. ederim

#4 ,

temmuz ayı içerisinde ödenecek ve ziraat bankasından ödenecek.

#5 ,

VALLA ANLAMADIM GİTTİ BU PARALAR NEZAMAN ÖDENECEK BİRDE BU PARAYI NASIL ÖĞRENECEĞİZ

#6 ,

öff neden liselere ulaşamıyorumm...kurumun sitesi hata weriyo acaba başka nerden ulaşabilirm???

#7 ,

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, '2 milyar 855 milyon YTL'lik KEY ödemelerinin iki hafta içinde Ziraat Bankası aracılığı ile yapılacağını' söyledi.

#8 ,

peki bu 2 hafta ne zaman biticekk temmuz ayında ödeme yapılmaya başlanıcak dendii haberlerde çıktı ama biz adımıza bile bakamıyoruzz kesin bi tarihh söyleselerde bizde strese girmeden merak etmeden bekleyebilsekkk iyi olur yanii

#9 ,

burdan ogrene bilirsin diyolar sonrada site bozuk cikiyo ne bicim iş anlamadim yapin artiq su siteyi..!!!

#10 ,

yukarıdaki link niye çalışmıyor acaba bilgisi olan varmı key linki

#11 ,

param nekadar olacak

#12 ,

ne biçim birşey bu key ödemeleri ya,artık evde bu konuyla yatılıp kalkılıyor.insanları maymun gibi(afedersiniz)oynatıyorlar.ey hükümet!bizde insanız haberin varmı?vereceğiniz para altı üstü bir maaş değerinde ama siz bizim insanlık değerlerimizi ayaklar altına alıyorsunuz.seçimler yaklaşırkende gözleri boyamak için borca batıyorsunuz,başa gelincede bunun acısını alın terlerimizden çıkarıyorsunuz.kısacası siz gerçeklere gözlerinizi kapatıyor,işçinin,memurun ne şartlarda yaşadığını görmüyorsunuz.artık uyanın arkadaşlar,artık hep birlikte görelim gerçekleri...herkese saygılar...

#13 ,

bu key ödemeleri için listeyi neden bulamıyorum yardımcı olursanız sevinirim

#14 ,

key hesabımın nekadar olduğunu öğrenmek istiyorum.ama siteniz açılmıyor.artık kesin bir bilgi almak istiyorum ödemeler hakkında.kale alırsanız memnun olurum

#15 ,

Bankaya gitmeden önce ne kadar alacağımı öğrenebileceğim bir site yokmu?

#16 ,

tamam orta ne güzel ne çirkin

#17 ,

çoook güzel (aramızda kalsın çok iğrenç)

#18 ,

sami çiçekçi key ödemesinden ne kadar alacagımı ögrenmek istiyorum

#19 ,

tc kimlik no ile öğreneiyoruz

#20 ,

tc kimlik no ile sorguladığımızda site hata veriyor

#21 ,

key ödemelerini nasıl sorgulayacağız alacağımız miktarı nasıl öğreneceğiz lütfen açıklarmı sınız?

#22 ,

insanlara neden bunu zamanında acıklamıyorlar allah ıyılıklerını versın

#23 ,

ödeme listesi 25.07.2008 tarihinde kimin nekadar alacağı açıklanmasını bekliyorduk.

#24 ,

Kişilerin ne kadar key parası alacağını nereden öğreneceğiz? Açıklanan site adresilerinde yeterli bilgi bulunmamaktadır. bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.

#25 ,

ben ödemeyi pazartesi günü alacagim ama banka internet ciktisi istiyor ben ne kadar alacagimi nerden ögrenebilirim bir yadimci olabilir misiniz lütfen!!

#26 ,

verdiğiniz bilgiler için teşekkürler tatmin edici

#27 ,

benim babam 30 sene çalıştı ama 89 yılında açtığı nalbur dükkanında başkasını bırakıp çalışmaya gittiği için.dükkanda duran malları veresiye vermiş gibi yalnış adres yazmış farkına vardığında .çok geçti çocuklundan beri kazandığı arsaları yaptığı evleri arabasına .kadar sattı 8sene önce oturduğu evide sattı.kirada ama işi yok babam inşaat işleri yapıyor trapzon
yomra demirciler köyünden.ibrahim ay.durumu iyiyken çok akrabamız vardı .babamın evi olmasını isterdim sıkıntıdan hiper tansiyona yakalandı 2sene önce 4gün öncede kalp kırızi geçirdi 89da dükkan açtığından keydende yararlanamaz.

#28 ,

kimin ne zamanda işe girdiği belli kesintinin ne zaman başlayıp bittiği belliyken vedeotomatikkesinti yapılan bir durumda saçma sapan rakamlar oluşması ancak kötü niyetle açıklanabilir haram olsun çocuklarınızın gemilerine yakıt alın alınteri kutsalmış hadi ordan

#29 ,

günlerdir key manyağı oldum. bankalada isim geçmiyor. net'ten bilgi alınamıyor. çalıştığımız kurumların eli kolu bağlı, vatandaşın nekadar değersiz olduğu bir kez daha takat gibi yüzüne vuruldu. sevgili vatanım. seni seviyorum. bu vatan vatandaşın. ne yazıkkı bizlerin seçtiği yönetiçiler tarafından sömrülmekten bıktım. çebimize giren 3 kuruşta gözü olanlar haram olsun. 85 yılından bu yıla kadar çalışıyorum her günüm uç uçuna yetmeyen hesaplarla geçiyor. çalışmak dersen köpekler gibi çalışıyoruz. kazanç ne? elimizde kötü politika nedeniyle ele avuca sığmayan gençlik, borç içinde yüzen çalışan. avantadan geçinmeyi onur sayayan yüzbinler. sevgili ülkem ve onurlu çalışanlarına sevgiler. selamlar. key adında verilirse verilec<ek olan para da kesinlikle bizden kesilen paranın karşılığı değil. bu yoklukta şükür diyoruz.

#30 ,

kardeşim şu key hesaplarını nasıl öğrenecegiz bilen biri yorum yazsın allah rızası için........

#31 ,

artık acıklansın key ödemeleri de ona göre hesap yapalım

#32 ,

KeY Ödememizi eksik aldıgımız için ne yapmamız gerekıyor!?

#33 ,

key odeme lıstesınde adımızın olup olmadını nasıl ogrenebılırız acaba cvp beklıorum

#34 ,

key hesabımızın olupolmadgını nerden anlaya biliriz

#35 ,

benim eşim öldü bir ev sorumluğumuz var bir nevi olsa dedik rahatlıyacağız umduguz gibi olmadı şu ödemeleri herkesin evine birer çek yolansayda kimse kuyruk beleme zorunda olmasydı.

#36 ,

of akrabamda 400ykr çıktı 90ytl aldı bu nasıl iş anlamadım dava açacam

#37 ,

valla internette 2 saat dolaştım birtürlü key ödemelerini bulamadım.....internete önemsiz önemsiz şeyler koyuyorlar.....

#38 ,

verdiğiniz sorgulama adresi açılmıyor bunu örenmenin başka bi yolu yokmu acaba??? başka bir adres varsa oradan ulaşa bilirsek daha ii olur sanırım şimdiden yardımlarınız için teşekkürler...

#39 ,

nurettin demekki okumaya üşeniyorsun. üşenen insanın hiçbirşeyi olmaz kusura bakma. bak yukarıdaki en tepedeki yazıda key ödemeleri hakkında sana bir site adresi vermişiz oku biraz. keyodemeleri.com key ödemesi hakkında en yetkili ve TEK sitedir. Orda bulamadıysan başka yerde aramayacaksın. kendi işinizi kendiniz halledemeyince başkasına laf atmayın. BECERİKSİZ OLAN SİZSİNİZ. kusura bakmayın bunu da söylettiniz bana!

#40 ,

KEYODEMELERI.COM dan başka KEY ÖDEMELERİ konusunda YETKİLİ BAŞKA BİR SİTE YOKTUR. O SİTE AÇILMIYORSA BEKLEYECEKSİNİZ, BİR DAHA DENEYECEKSİNİZ. MİLYONLARCA İNSAN BİR ANDA KEY SORGULAMASI YAPMAYA GİRİŞİNCE OLUYOR İŞTE BÖYLE ŞEYLER.

anca şikayet anca şikayet!

#41 ,

Bir key dediler memuru enayi ettiler deli divane gibi bir bankaya bir internette sütcü beygiri gibi dönüp duruyoruz.Bir fiil 25 senelik hizmettimiz var.hepside resmi devletin resmi daireler nasıl hesap yapıyolar nasıl listeler hazırlıyorlar bizler bu kadar hizmeti başka bir ülkedemi yaptık kardeşim biz türk evladıyız bu vatana canımızla malımızla hizmet ettik hakkımız olanada göz diktiler alın oda sizlere bayram harçlığı olsun yüzsüzler

#42 ,

bakırköysigortaya dilekçkey ödemelerinden eksik aldım( 937 ytl )normal almam gerekirdi munun için ssk everdim sonucu nezaman öğrenirim. TEŞEKKÜRLER.

#43 ,

KEY ÖDEMELERİNDEN EKSİK ALDIM (937 YTL9) NORMAL ALMAM GEREKİYORDU BUNUN İÇİN SSK BAKIRKÖY SİGOTAYA DİLEKÇE VERDİM SONUÇUNU NE ZAMAN ÖĞRENİRİM.ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM.

#44 ,

Ben 11 yaşında bir kızım neden hala babam ve diğer key paralarınıalamayanlara kesin bir tarih demiyorlar .Benim babam emniyette çalışıyor. Babam gibi daha birçok emniyete çalışanlarına neden paralarını vermiyorlar.Emniyette çalışanlar gibi daha birçok nisana paralarını vermediniz.

#45 ,

l979 yılında devlet kurumunda teknik eleman olarak göreve başladım 2005 yılında emekli oldum. key ödemelerinin başladıgı yıllardaki çalıştıgım kurumlara Agustos ayında gerekli olan dilekçemi gönderdim .benim nasıl oluyorsa devlet kurumunda çalıştıgım halde ne emekli numarama nede TC numarama ait isim bulunmamaktadır.dilekçeme ait şu ana kadar bir sonuç alamadım .Bilgilendirirseniz memnun olurum.

#46 ,

Bu key paralarını araştırmaktan gına geldi aynı kurumda olup bir yarısı alırken diğer yarısının alamaması ilginç bi durum bu durumu farketmiyorlar mı bi açıklama yapsalar da ne olduğunu bilsek

#47 ,

BENDE KEY MAĞDURUYUM YASAL OLARAK MÜRAACAT ETMEM GEREKEN YERLERE VERİLMESİ GEREKEN DİLEKÇELERİ VERDİM.aNCAK BANA OLUMLU BİR YAZI GELMEDİ.ZONGULDAK BÖLGE İDARE MAHKEMESİNE DAVA AÇTIM SEKİZ AY OLDU BİR HABER YOK.İL TARIM MÜD.DİLEKÇE VERDİM DÖRT AYDIR CEVAP ALAMIYORUZ.BÖYLE BİR SİSTEM OLMAZ BEN O YILLARDA ÇALIŞTIĞIMI DAİREM BELGELENDİRİYOR.ANCAK KEYE GELİNCE EVRAK BULUNAMIYOR SEL OLMUŞ ARŞİVİ SU BASMIŞ ONON İÇİN YOK DİYORLAR.BÖYLE BİR ACAYİP BİR DURUM NEREDE OLUR ANCAK NE YAZIK Kİ CANIMDAN ÇOK SEVDİĞİM ÜLKEM TÜRKİYEMDE OLUYOR.SİZLERİN ARACILIĞIYLA İLGİLİ KİŞİ VEYA KURULUŞLARA SESLENİYORUM ALLAH AŞKINA YARDIMCI OLUN BİZ KİMSENİN PARASINI ÇALMIYORUZ CEBREN BİR ŞEY İSTEMİYORUZ HAKKIMIZI İSTİYORUZ VERİN ALLAH AŞKINA HAKİM BEY NE OLUR.

#48 ,

Bu nasıl bir adalettir?Key mağduru olarak hala açıklama bekliyoruz.Neden ödenmiyor?

#49 ,

Key ödemeleri, ödenmeye baladığı günden beri 69.00 key ödemesi aldım. Daha sonra eksik olarak Adalet Kurumu tarafından eksik bildirim nedeniyle kalan kısmı alabilmem için itirazda bulundum. Fakat bugüne kadar da kalan keyimi alamadım. İnternetten yaptığım sorgulamada ise EMLAK KONUT GYO AŞ HESABINDA ALMAM GEREKEN MİKTAR GÖRÜNMEKTEDİR. Ancak hak sahiplerinin müraaat etmeleri durumunda EGYO dan 1507 adet şirket hisse seneti almamız gerektiği yazılıdır. Ne yapmam gerekiyor bilmiyorum.
BİLGİ VERİLİRSE ÇOK MEMNUN OLACAĞIM.Saygılarımla

#50 ,

babam tapu müdürlüğü yapmış biri olarak key hak sahibi .93 te emekli oldu 2 yıl önce vefat etti.anneciğim babamdan dolayı alacağı key ödemesi için hergün bana soruyor bankalara soruyor internetlerden baktırıyor .keyden haber yok.yazık değil mi bu mağdur insanlarımıza devletimize sahip çıkan insanlarımıza da devletimiz sahip çıksa ne güzel olur değil mi.

#51 ,

key ödemesi listesinde ismim var güncelleme listesinde yok

#52 ,

benim babam şuanda emekli. kendisi malum primini falan herşeyini ödedi. dediğim gibi şuan emekli ssk dan ve devlet kurumunda çalışmadı. ben bu key ödemelerinin içeriğini bilmemekteyim. aradım taradım ama bu konuya dair sahih bir bilgi bulamadım. şimdi bu key ödemeleri sadece devlet kurumlarında çalışanlara mı yapılıyor yoksa benim babamda alabilecekmi. kendisi devlet kurumunda çalışmadı ssk emeklisi. cevap bekliyorum. teşekkür ederim.

#53 ,

Serpil hanım o 1.500 TL dir . :) hiç 1.5 kurus olacak hali olamaz xD allah pereket versin hakkınızı yedirmeyin.. bir bucuk milyar eski para ile serpil söylim de

#54 ,

derya hanım hayret tapu mudür lüne çalışıpo yolunu bulamayan yada bulmak istememiş tek insan baban heralde xD bakın ismi geçmeyen key sahip leri için kanun yasası var gidip o yasayı intternette arayıp bundan yararlana bilir ve key ödemenizi geçikme farklı ile alabilirsiniz ...
:) yavv iki kuruş a gelince herkez arıyor :D dun ve bugun seçtikleriniz :D tonlarca altın hazine göturuyor :D hiç sess etmiyonuz :D türkiye .. işte ..

#55 ,

Huseyin kardeşim babanız çalışırken konut edindirme yardımı için maaşından her ay ufak mı miktar kesinti yapıldı veya yaptırdı ise .. bunlar key hakkı sahipleri idir. bilginize..

#56 ,

daha önceki çalıştığım yere dilekçe ile müracaat etmeme rağmen ve düzeltik demelerine rağmen key parasından faydalanamadım. bizlerle dalgamı geçiliyor. adam gibi açıklama yapılmadığı gibi herhangibir telofon numarasıda verilmiyor ulaşmak için.

#57 ,

KEY' in açılımı "konut edindirme yardımı" başlığı adı altında yıllarca maşımızdan para kesildi. Hesabıma çıkan pay 31 lira. Neymiş efendim lojmanda oturanlara ödeme yapılmayacakmış. Zaten adamın evi olmadığı için lojmanda oturdu. Yoksa, bakımsız, köhne sıçanlı lojmanda kimse kalmak istemezdi. Yaklaşık olarak 26 yıldır terör bölgesinde kelle koltukta çalışan birisi olarak devletimin bana laik gördüğü 31 lirayı kendilerine hibe ediyorum. Zaten o parayı almak için o kadar yol masrafı yapmam gerekiyor. Bari bir karar çıkarın da 50 liranın altındaki alacaklılara ödeme yapmayın.

#58 ,

key mağdurlarından olup.ilk seferinde 40yt tutar görünce saskınlıktan bankadan
almadan çıktım, çünkü 1979 yılından aralıksız 2002 yılı na kadar çalışma hayatımın olması , Türkiye'nin sayılı büyük holdinglerinden birinde bu süreleri
tamamlamam , key ödemelerinin bodrolarımızda yer almasına rağmen belirlenen tutarsız bedeller neye göre hesaplanır anlasılır gibi değiill...bu durumun takipçisi olup hakkımızı almak için gerekli işlemlerin peşini bırakmıyacağım..................

#59 ,

evet şu anda devletimizin yapmış oldugu key ödemeleri tüm hak sahip lerinin memmun etmiştir