İlaç Katkı Kesintisi ve Muayene Katılım Payı Sorgulama

İlaç Katkı Kesintisi ve Muayene Katılım Payı Sorgulama
'İlaç Katkı Kesintisi ve Muayene Katılım Payı Sorgulama' konusunu bir tıklamayla Facebook`ta paylaşabilirsin!..
Kategori: SGK Sorgulamaları
Tarih: 25 Ocak 2008
İlaç Katkı Kesintisi ve Muayene Katılım Payı Sorgulama konusunu yazdır!

Aldığınız ilaçlardan ve olduğunuz Muayenelerden kesilecek olacak ücreti öğrenmek için aşağıdaki linkten sorgu ekranına gidiyorsunuz ve karşınıza iki seçenek çıkıyor. Tahsin No ve TC Kimlik No.

Eğer Tahsis Numarasını biliyorsanız onun yanındaki seçeneğe tıklamalı ve sayfanın yeniden yüklenmesini beklemelisiniz. Tahsis Numarasını bilmiyorsanız TC Kimlik Numaranıza göre işlemi gerçekleştirebilirsiniz ki zaten sayfanın ilk açılışında TC Kimlik No seçili durumda olacaktır. Bu seçimi yaptıktan sonra Kesinti Yılı ve Kesinti Dönemi’ni de yazıp Sorgula tuşuna basınız.

Yeni sisteme geçildiği için, E-Devlet sorgulama ekranını kullanarak, muayene katılım payı sorgulamasını gerçekleştirebilirsiniz.

Muayene kesinti sorgulaması işleminiz 3 bölümden oluşmaktadır:
Vatandaş Bilgileri girme, Reçete Listesi ve Muayene Detayları. En son muayene detaylarını girdikten sonra, sorgulama işleminizi başlatabilir ve almak istediğiniz bilgiye ulaşabilirsiniz.

İlaç Katkı Payı ve Muayene Ücreti Kesintisini Öğrenmek için tıklayınız.

İlaç Katkı Payı ve Muayene Ücreti Kesintisi Sorgulama

 

Bu hizmetten faydalanmak için, aşağıdaki kimlik doğrulama yöntemlerinden sizin için uygun olan bir tanesini kullanarak e-devlet sistemine giriş yapmanız yeterli olacaktır.

e-Devlet Şifresi, Mobil İmza, Elektronik İmza veya TC Kimlik No.


İlaç Katkı Kesintisi ve Muayene Katılım Payı Sorgulama” için 24 yorum var!


 1. zekiye ayman

  muayene ücreti diye alınan para eczacıları bedava tahsildar olarak kullanan devlete gidiyor. Eczacı tahsil ediyor 1 aylık toplanan tutar eczacının reçete parasından kesiliyor.

  Eczacı ister hastadan alsın isterse sonra ödeyelim diye giden ve bir daha gelmeyen kişinin parası da reçeteler kuruma gönderilince eczacının cebinden çıkıyor.

  Ezbere konuşana kadar bunları yapan, kesintileri düzenleyen yetkili mercie hesabını sorabilseniz. Bunların hiçbiri başınıza gelmez.

 2. sadrettin

  DİKKAT

  KESİNTİLERİNİZİ DEVLETİN KAPISINDAN ÖĞRENE BİLİRSİNİZ
  PTT DEN 1 TL KARŞILIĞINDA ŞİFRE ALICAKSINIZ
  ORADAN MAAŞ ÖDEMELERİNDEN KESİNTİNİZ ÇIKIYOR….

 3. dilek

  biz onsekiz yaş altıyla muayene oluyoruz çocuk iki yaşında eve muyene ücreti gelirmi

 4. şeyma

  Ben geçenlerde muayene oldum poliklinikte ve reçeteyle ilaçlarımı almadım. 3 gün sonra süresi doluyor mu ve eğer dolarsa muayene parası eczaneye gittiğimde daha sonra öder miyim?

 5. ismail

  emeklinin ilaç kesintisini öğrenmek istiyorum

 6. nevzat

  ya kardeş 6 ayınj kesintisi muaye sağlık ocağı vs. gitmediğimiz halde 60 tl maaşından kesildi babama diyorumki muyene oldunmu diye hastanenin kapısına gitmedim diyo farzedelimki gitm iş 60 tl lik kesinti olurmu elinizi vicdanınıza koyun

 7. omuş

  emekliye üç kuruş zam verildi bunun beş katını geri alınıyor eczaneye muayene üçcreti ve ilaç farkı ödüyoruz tekrar maaşlardan yüz lira kesildi bunebiçim iştir 700 tl maaş alıyoruz bu nedenle 600 tl ye düştü birileri birşeyler yapsın lütfen.

 8. AYLİN

  yeter artık ya bu milleti sömürdüğünüz üç kuruş maaş alıyoruz birsürü kesinti yapılıyor tabi kimsenin sesi çıkmıyor nasıl olsa koyunuz hepimiz

 9. ufuk

  süpermiş bir türlü öğrenemiyodum kesintiyi site vatana millete hayırlı olsn saoln

 10. bekir

  babam ssk emeklisi ve eczaneye giitiğimiz zaman normalde emekli aylığından kesilmesi gereken muayene ücretini bazı zaman eczaneye ödediğimizi biliyorum.İnternetten baktığım zaman muayene ücreti emekli maaşından da kesilmiş olması yani ne babamın emekli maaşı belli ne kesintilerden birşey anladık.

 11. hurşit ayhan

  ilaç alırken eczaneye muayene üçreti ve ilaç farkını ödüyoruz. birde emeklı maaşımızdan muayene üçreti ve ılaç parası kesiliyor. bunebiçim sağlık dandönüşüm yasası anlamadım. yetkililere duyrulur..

 12. Erdinç

  İlk başta böyle bir site yaptıgınız için Teşekkürler
  Benim sıkıntım Maaşım üzereinden yapılan kesintilerin detaylarını görmek istiyorum
  İşyeri sahibiyim, işletmem kendi üzerime , biliyorum buradan maaşımın %14 kadarı kesiliyor fakat başka kesintiler varmı bunlarıda görmek istiyorum

  örnek işyeri sahibi olmamdan dolayı : …….. tl
  ilac kesintisinden dolayı : ………tl

  gibi böyle bir sorgu ekranı varsa tarafıma bilgi vermenizi rica ederim.
  iyi günler

 13. Ahmet Mitat Coşkun

  Eczaneler muayene katkı payı adı altında her ay kesinti yapıyor. Bunu hangi kurumun hangi ünitesi bildiriyor. Detay soruyorum. Detay yok.Ör. 10 TL. muayene kesintiniz var diyorlar.Kesiyorlar..! Ayrıca Emekli maaşı alırken de bir sürü kesinti yapılıyor. Hadi ilaç katkı payını anladık ta muayene parası 45-65 TL. nasıl oluyor. Geriye dönük muayene parası olduğunu söylüyorlar ama detay bilmiyorlar. Bir bilen ortaya çıkıp açıklama yapsada enayi yerine konulduğumuzu hissetmesek olmazmı..

 14. burak

  Ben kesintileri bir türlü göremiyorum.T.C kimlik numarası veriyorum.”Aradığınız mernis no bulunamadı” çıkıyor.Ne yapmalıyım?

 15. vay be

  benım bu ay emekli masımdan 115 yetele kesılecek gerıye dönuk muayne ucretıymıs olurmu bu kadar yeni kanun cıkmıs asli varmi ya aydınlatsanız eczaneyı aradım gerıye dönuk muayne parası alıyolar dedi

 16. zihni

  Doktorun reçeteye yazdığı ilaçları Eczaneden almaya gittiğimde geriye dönük Muayene katılım parası ödeyeceğimi söyledi 31 tl ödedim 10 kasımda ilaç almaya gittiğimde yine aynı borç çıktı. Ben her eczaneye gittiğimde geriye dönük katılım payımı ödeğicem. Eczanelerden makbuz veya fiş istiyorum vermiyor.Katılım payını eczacı ne derse o miktarımı ödeceğim.SGK’ na güvencim kalmadı boyna borç çıkarıp duruyor.

 17. sibel

  ben böyle adaletsiz bir sistem görmedim hiçbir şekilde bilgilendirilmeden muayene ücreti adı altında toplu paralarımızı alıyorlar,üstelik bir dönem kalktı denilen muayene ücretleri tekrar gündeme geliyor.ben bu ülkeye sosyal güvenliğim için vergi vermiyormuyum herşeyden vergi alınabilir ama sağlıktan bari elinizi çekin hamileyim ayda 2 kere muayene olmam gerekebilir eczaneye vericeğim rakam hiç düşünülüyo mu?yeter artık birileri bunlara dur desin devleti kalkındırmak için başka kaynak bulsunlar…

 18. celal ören

  bu uygulama bana göre adaletsiz bir sistem çünkü bu ülkede benim gibi 12450 gün tavandan prim ödeyen biri var bu ülkede 3600 gün asgari 5000 gün asgari 7000 gün asgari 9000 gün asgari hatta 15000 gün tavandan ödeyen vatandaşta var ancak geliyoruz hastaneye eczaneye herkes aynı haklara sahip ne oldu fazla prim ödeyen insanlar o zaman o primleri geri versin kurum faizi ile birlikte dolayısı ile ya bunu emeklinin prim günü sayısına göre yapacaksın yada hiç yapmayacaksın yani kurum alamadığı primleri ödeyenden de alıyor zaten ödememiş olandanda sizce yanlışmı bu kimse olaya böyle bakmıyor herhalde saygılarımla

 19. M.Münip Günaydın

  MEMUR EMEKLİLERİNDEN DE MUAYENE KESİNTİSİ YAPILDIĞINI DUYDUM.DOĞRUMUDUR. 3 GÜNDE BİR HASTAHANEYE GİDİYORUM.KRONİK HASTALIĞI OLANLAR MUAF TUTULAMAZMI

 20. osman

  Ben kesintileri bir türlü göremiyorum.T.C kimlik numarası veriyorum.”Aradığınız mernis no bulunamadı” çıkıyor.Ne yapmalıyım?

 21. sadık ışık

  ben kesintileri göremedim nihat bey .nasıl görebilirim.

 22. güler

  bnm de her ay param kesilio bu kadar kesinti nin sebebini ögrnebilirmiyim

 23. RAMAZAN AKGÜN

  2022 maaşı bağlandı ,kesinti yazısı yazıldı .ibaresindeki “KESİNTİ “hangi anlama geliyor.
  teşekkürler

 24. nihat

  ya o kadar arattım ilaç kesinti sorgusu sorgulama falan diye bir türlü çıkmamıştı Allah razı olsun ya çok güzel bir site olmuş saolasınız.

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?  İlaç Katkı Kesintisi ve Muayene Katılım Payı Sorgulama ile ilgili yorumlar...


 

Google